Wybór odpowiedniego oleju silnikowego jest kluczowy dla utrzymania silnika w doskonałej kondycji. Etykiety produktów Revline by Flukar zawierają wszystkie niezbędne informacje, które pomogą Ci dokonać właściwego wyboru. Oto, na co warto zwrócić uwagę, czyli jak czytać etykiety olejów silnikowych.
Klasyfikacja lepkości wg SAE (Society of Automotive Engineers) opisuje zachowanie oleju ze względu na temperatury. Liczba przed literą W, oznacza lepkość strukturalną z podziałem na sześć klas – 0W, 5W, 10W, 15W, 20W i 25W. Im niższa liczba tym niższa lepkość strukturalna, czyli pompowalność oleju i jego płynność w ujemnych temperaturach jest bardziej stabilna.
Za literą W znajduje się podział na lepkości kinematyczne mierzone w 100 st. C, czyli w symulowanych warunkach panujących w silniku. Odpowiednia liczba, dopowiada konkretnemu zakresowi lepkości kinematycznej, która zapewnia odpowiednią warstwę filmu olejowego, np. dla klasy SAE 40 – lepkość oleju 100 st. C to 12,5 -16,3 mm2/s.
Znak e umieszczony obok ilości nominalnej wskazuje, że producent przestrzegał odpowiednich przepisów prawa europejskiego. Można go umieszczać na produktach w opakowaniach jednostkowych, które mają z góry określoną stałą objętość (w przypadku produktów płynnych) lub masę (dla innych produktów).
Klasyfikacja ACEA obejmuje trzy główne kategorie: A – oznacza samochody benzynowe, B – silniki diesla, a C – stosuje się w silnikach z filtrami DPF, wymagających olejów niskopopiołowych.
Klasyfikacja API to podział ze względu na jakość oleju. Dwuliterowe oznaczenie oznacza rodzaj silnika do którego olej jest przeznaczony (pierwsza litera) API dzieli oleje na przeznaczone do silników benzynowych (S) oraz diesla (C). Druga litera oznacza normę płynu. Im dalsza litera alfabetu tym wyższej klasy jest olej. W przypadku silnika benzynowego są to litery od A do P, a kategorie diesla opisują litery od A do K.
Oznaczenie EAC zostało stworzone by zapewnić bezpieczeństwo oraz wysoką jakość towaru. Obecność znaku na opakowaniach oznacza, że produkt odbył wszystkie procedury zgodności i spełnia wymagania wszystkich regulaminów technicznych Euroazjatyckiej Unii Celnej na ten produkt. Symbol ten jest jedynym znakiem dopuszczającym produkt na terenie wszystkich krajów Unii Celnej.
Carbon Neutral Production Process oznacza wytwarzanie produktów przy możliwie maksymalnej redukcji śladu węglowego. Flukar przy współpracy z dostawcami dodatków do produkcji PCMO (passenger car motor oil) przygotował linię odpowiadającą zapotrzebowaniu rynku pojazdów osobowych najnowszej generacji.
Marka REVLINE by FLUKAR eksportowana do ponad 30 krajów. Etykieta zawiera opisy w językach krajów eksportowych.